Instagram Hikayeleri için yeni dönem: ‘Sen de Ekle’

Leo Purus. Suscipit dui fusce metus elit. Consequat nostra Natoque litora magna neque risus dapibus ultrices turpis.

Sosyal medya devi Instagram, sürekli olarak yeni özellikleri test ederek kullanıcı kitlesini korumak istiyor. Özelliklerle gençleri hedef alan platform, bu alanda daha çok çalışma yapıyor ve uygulamayı da bu anlamda sık sık güncelliyor. Geçtiğimiz haftalarda tüm kullanıcıların bağlantıları paylaşmasına olanak tanıyan şirket, bu kez de Hikayeler için ‘Sen de Ekle’ özelliğini sunmaya başladı.

Kısa süre önce herkes için kullanıma sunulan ‘Sen de Ekle’ özelliği, zincirleme Hikayelerin oluşmasına olanak tanıyarak etkileşimi önemli ölçüde artırmaya hedefliyor.

FILE PHOTO: Silhouettes of mobile users are seen next to a screen projection of the Instagram logo in this picture illustration taken March 28, 2018. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Instagram, Hikayeler için ‘Sen de ekle’ özelliğini herkese sunmaya başladı

Instagram, kullanıcılar arası etkileşimi sıkı tutmak için elinden geleni yapıyor. Şirketin halihazırda canlı yayın ve Hikayelerde sunduğu soru-cevap ya da benzeri çıkartmaları bunun en iyi örneği olabilir. Şimdi ise bunlardan farklı olarak ‘Sen de Ekle’ çıkartması kullanıcılara sunuluyor.

Facebook’a ait şirketin bu yeni özelliği; esas olarak kullanıcıların bir istemi veya belirli bir konuyu izleyerek diğer kullanıcıların Hikayelerine kendi hikayeleriyle karşılık vermelerini sağlıyor. Instagram’ın bu yeni özelliği, bir nevi içerik zinciri için zemin oluşturuyor da denebilir.

Bu konuya örneklerle genişlik kazandıracak olursak bir kullanıcı, Hikayesinde ”Günün Kıyafeti” içeriğini paylaşabilir. Yeni gelen ‘Sen de Ekle’ çıkartması aracılığıyla diğer takipçiler de buna Hikayeler ile karşılık verebilir.

Yeni özelliğini sosyal medya hesaplarından paylaşan Instagram, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Özel istemler ve herkese açık yanıtlarla, etiketi paylaşabilir ve ona kimin yanıt verdiğini kendi Hikayelerinizde görebilirsiniz.”

Instagram’ın kısa süre önce piyasaya sürdüğü ‘Sen de Ekle’ çıkartması, sunucu tabanlı güncelleme yoluyla herkese sunulmaya başladı. Güncelleme ülkelere göre farklılık göstereceğinden, yeni özelliğin sizlere gelmesi biraz zaman alabilir.