Metaverse’te İstanbul arsaları kapış kapış gidiyor

Metaverse kavramı artık hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Adını her geçen gün daha çok duymaya başladığımız bu kavram geleceğin kendisi olarak tanımlanıyor.

NTV‘nin haberine göre, Metaverse‘te sanal arsa satışları patladı. Türkiye‘de 20 binden fazla parsel satıldı. En çok ilgiyi ise İstanbul gördü.

İstanbul, Metaverse arsa satışlarında bir numara 

Metaverse‘te arsa satışı yapan en popüler platformlardan biri olan OVR, şu ana kadar ne kadar arsa sattığını açıkladı. Türkiye’den 20 bin parselden fazla arazi satılırken, en çok ilgiyi çeken şehir ise İstanbul oldu. Şehirde satılan arazi 11 bin parseli geride bıraktı.

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi Metaverse’te de parselin değeri bölgeye göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin Bağcılar’da parsel fiyatı ortalama 135 TL iken bu meblağ Beşiktaş gibi semtlerde 500 Türk Lirası’nın üzerine çıkıyor. İstiklal Caddesi gibi popüler yerlerde ise yer kalmadı.

Benzer bir şekilde Boğaz’ın Avrupa yakasında da yer kalmadı. Anadolu yakası’nda ise Kadıköy ve Üsküdar en çok ilgi gören bölgeler oldu. Metaverse üzerinden arsa satın almak için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. OVR‘nin sitesine girerek bölge seçmeniz ve orada OVR coin ile ya da sanal kripto cüzdanı ödeme yapmanız gerekiyor.