İlk atılan tweet için 48 milyon dolar istedi

Günümüzde artık her şey NFT olarak satılma potansiyeline sahip. En çok paylaşılan memler, daha önce yayınlanmayan film sahneleri ve hatta kelime gibi akla hayale gelmeyecek birçok şey alıcısını buluyor. Twitter kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey’in 2006’da attığı ilk tweet de NFT şeklinde geçtiğimiz günlerde yeniden satışa çıktı. Ancak tweete gelen teklifler satıcısını pek de memnun edecek cinsten değil.

Tarihin ilk tweetine gelen teklif gündem oldu

Twitter kurucusu Jack Dorsey’in 2006’da attığı, aynı zamanda tarihin ilk tweeti ünvanına sahip ”just setting up my twttr” mesajı, geçtiğimiz sene NFT olarak 2.9 milyon dolara Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi’ye satıldı.

Aynı zamanda Türk vatandaşı olan Sina Estavi, geçtiğimiz günlerde tarihin ilk tweetini ünlü NFT alım satım platformu OpenSea’de yeniden satışa çıkardı. Estavi, NFT için 14.969 Ethereum, güncel fiyatıyla 46 milyon dolar talep etti. Ancak bugüne dek gelen teklifler istenen miktarın yanından bile geçmiyor.

Sina Estavi’nin 48 milyon dolarlık talebine karşın tarihin ilk tweetine bugüne dek gelen en yüksek teklif 3,3 Ethereum, güncel fiyatıyla 10 bin 200 dolar. Hatta önceki tekliflere bakıldığında bu rakam bile oldukça fazla. Zira en yüksek teklif uzunca bir süre 280 dolar seviyelerinde gezinmişti.