Galaxy S21 FE’nin üretimi başladı: Cihazın arka paneli sızdırıldı

Samsung’un yılan hikayesine dönen Galaxy S21 FE modeli, görünüşe bakılırsa yakın zamanda piyasaya çıkacak.

Samsung’un yılan hikayesine dönen Galaxy S21 FE modeli, görünüşe bakılırsa yakın zamanda piyasaya çıkacak. Her geçen gün olumlu ve olumsuz haberleriyle gündemi çalkayan cihaz, son rapora göre önümüzdeki yılın ilk ayında gerçekleşecek CES 2022 etkinliğinde tanıtılacak.

Lansmana artık birkaç ay kalırken Galaxy S21 FE, tasarımını bir kez daha doğrulayan görüntülerle sızdırıldı. MauriQHD isimli kullanıcı, S21 FE’nin arka tasarımını ortaya koyan bir görüntüyü gözler önüne serdi.

Galaxy S21 FE’nin tasarımı doğrulandı

Samsung’un bütçe dostu olması beklenen amiral gemisi, daha önce çeşitli render görüntüleriyle tasarımına bakış atmamızı sağlamıştı. Şimdi ise farklı bir kaynak, Galaxy S21 FE’nin tasarımını bir kez daha gösterdi.

Kısa süre önce sızdırılan arka panel görüntüleri, S21 FE’nin kamera diziliminin sol üst köşede olacağını ortaya koyuyor. Bu, halihazırda piyasada bulunan S21 ile aynı tasarımı kullanacağını da gösteriyor.

Hem yakım zamanlı raporlara hem de sızdırılan arka panel görüntülerine göre Samsung, Galaxy S21 FE’nin üretimine başlamış durumda. Önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacağı öne sürülen cihaz, muhtemelen CES 2022 etkinliğinde sahne alacak. S21 FE’nin tanıtımından kısa bir süre sonra ise Galaxy S22 serisinin tanıtılacağı söylenmekte. Bu tarihin de Şubat ayı olacağı yönünde iddialar var.

Samsung, S21 FE ile birlikte satışları iyi gitmeyen S21 serisinin zararlarını kapatmayı planlıyor. Koreli üreticinin bütçe dostu fiyatla kullanıcıya hitap edeceği cihaz, mevcut S21 serisinden bazı özellikleri kopylayacak.

Daha önce ortaya çıkan sızıntı ve sertifika bilgilerine göre S21 FE, 6.4 inçlik AMOLED ekran ile gelecek. Ön tarafında 32 Megapiksel selfie kamerasına ev sahipliği yapan bu ekran, aynı zamanda parmak izi tarayıcıyı da destekleyecek.

İşlemci ve depolama açısından ise S21 FE, Snapdragon 888 yonga setiyle desteklenecek. Buna 6/8 GB RAM ve 128/256 GB dahili depolama da eşlik edecek.