WhatsApp, işletmeler için bulut tabanlı hizmetini duyurdu

Leo Purus. Suscipit dui fusce metus elit. Consequat nostra Natoque litora magna neque risus dapibus ultrices turpis.

Pandemi sebebiyle çevrimiçi alışveriş sektöründe beklenenden yüksek artış gerçekleşti. WhatsApp, işletme hesabına sahip şirketler için bulut tabanlı Business API özelliğini duyurdu.

Birçok teknoloji firması işlemlerin tüm platformlarda sorunsuz gerçekleşebilmesi için bulut tabanlı çözümlere başvuruyor. Bu konuda çalışma yürüten WhatsApp, işletmelerin entegrasyon sürecini hızlandırmak için kolları sıvadı.

WhatsApp, Business API için bulut tabanlı çözüm üretti

Facebook’un altyapısında barınan Business API, şirketlerin entegrasyon için haftalarca mesai harcamasına sebep oluyordu. Bu konuda çalışma yaptıklarını açıklayan yetkililer, entegrasyon sürecinin dakikalar içerisinde çözülebileceğinin altını çizdi.

Son birkaç yıldır Business API sistemini geliştiren şirket, gönderilen mesaj sayısına ve bölgeye göre değişen oranlarla mesaj başına ödeme alıyor. İşletmelerin geçiş sürecini kolaylaştırmak isteyen WhatsApp, eski API sistemine desteğin devam edeceğini belirtti.

Zendesk Ürün Başkan Yardımcısı Mike Gozzo yaptığı açıklamada, “Bulut tabanılı API, hem bizim gibi hizmet sağlayıcılar hem de müşterilerimiz için WhatsApp kullanmanın karmaşıklığını azaltmada büyük bir adım. WhatsApp İstemcilerini barındırma konusunda endişelenmemize gerek kalmaması, API aracılığıyla sunulan birçok zengin özelliği desteklemeye daha iyi odaklanmamızı sağlayacak.” dedi. “ dedi.