iOS 16 artık kullanımda! İşte yeni özellikler:

Uzun zamandır iPhone kullanıcılarının beklediği iOS16 yayınlandı. Dikkat çeken yeni özellikleri ile kullanıcılarını heyecanlandıran iOS 16 iPhone cihazlara yüklenebilecek.

Yeniden tasarlanan Kilit Ekranı

iOS 16 tanıtımında en dikkat çeken özelliklerin başında kilit ekrandaki tasarımsal değişim göze çarpıyor. Bu sayede Kilit Ekranı’nız kişiselleştirmenin yepyeni yollarıyla iPhone’unuzu size özel hale getirmeye olanak sağlıyor. Ayrıca favori fotoğraflarınızı kullanıp, font stillerini özelleştirme imkanı vererek, istediğiniz bilgiye bir bakışta ulaşmaya olanak sağlıyor.

Araç takımları

Yeni gelen özelliklerden bir tanesi Kilit Ekranı’ndaki araç takımları sayesinde hava durumu, takvim etkinlikleri, tarih, saat dilimleri, alarmlar, pil seviyesi ve Aktivite halkalarınızın ilerleme durumuyla ilgili verilere ulaşabiliyor olmanız. Ayrıca favori uygulamalarınızdaki başka birçok bilgiye de hızlı bir şekilde göz atabiliyorsunuz.

Birden fazla Kilit Ekranı oluşturun

Şimdi hepsi benzersiz arka plan ve stillere sahip birçok farklı Kilit Ekranı oluşturabiliyor ve bu ekranlar arasında kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. İlham almak için, tematik koleksiyonlar ve önerilen fotoğrafların yer aldığı duvar kağıtları galerisine göz atabiliyorsunuz.

Gönderdiğiniz Mail’i geri alma

Yeni gönderdiğiniz bir mail’i kolayca geri alın, mesajları istediğiniz zaman gönderilecek şekilde planlayın, mesajları takip etmek veya belirli bir mesaja geri dönmek için anımsatıcı alın.3Dilerseniz mail’inizde bir bakışta daha da fazla detay görmek için zengin bağlantılar ekleyin. Dosya veya alıcı eklemeyi unutursanız Mail uygulaması bu hataları yakalıyor ve eksikleri eklemek isteyip istemediğinizi size soruyor.4

Bu ve buna benzer tüm detaylı bilgilere apple resmi adresinden detaylı ulaşabilirsiniz

https://www.apple.com/tr/ios/ios-16/