Aileler için özel geliştirilen “honeycomb” uygulaması 4 milyon dolarlık yatırım aldı

Aileler için hazırlanan özel sosyal uygulama olan “Honeycomb” isimli sosyal ağ, Stellation Capital’de 4 milyon dolar finansman desteği aldı. Şu an beta sürümünde olan uygulama sayesinde aileler, özel bir ortamda fotoğraf ve videoların kolayca görüntülenebildiği bir sosyal ağ içerisinde paylaşım yapabilecekler. Ayrıca uygulamayı kullananlar, grup mesajlaşmasını özelliği ile en sevdikleri anlarını akıllı telefonları aracılığıyla düzenleyip sevdikleriyle paylaşabilecekler.

“Honeycomb” Udacity ve Optimizely’nin CEO’su Amelia Lin ve eski Instagram ürün yöneticisi Nicole Wee tarafından ortaklaşa kurulan bir sosyal ağ. Kurucu ortaklar, kurdukları bu ağ fikrinin aileleri özel bir sosyal ağ sayesinde birbirine bağlayacak bir uygulama oluşturma fikrinden yola çıktığını belirttiler. İlk fikirden bu yana sosyal ağ da bir çok geliştirmeye giden şirket son halinin ailelerin kullanımına daha uygun olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz eylül ayında beta kullanıma başlayan “Honeycomb” ailelere, metinsel destek sunarak bir tür dijital hikayeye dönüştürebilecekleri ve fotoğraf ve videoları kaydetmelerine imkan sunuyor. Ayrıca uygulamayı kullananlar, paylaşımları tekrar ziyaret etmenin kolaylığını yaşıyorla. Ayrıca, kullanıcıların bir hatırlatıcı ayarlamasına da olanak tanıyor, böylece paylaşım yaptıkları o güne ait unutulmaması gereken anıları seçmeyi hatırlayacaklar.

Şirketin kurucusu Lin, “Günün en iyi anılarını listelemenin gerçekten kolay bir günlük ritüel haline gelmesine yardımcı oluyoruz” diye açıklıyor. “Favorilerinizi seçiyorsunuz ve bunlar otomatik olarak sadece ailenizle paylaşılmayan bu hikayede derleniyor, aynı zamanda bu koleksiyonda sonsuza kadar saklanıyor” diyor.