WhatsApp yeni sürümüyle karşımızda! İşte yeni özellikler!

whatsapp

WhatsApp, 2022 temmuz ayında duyurusunu yaptığı, kullanıma getirdiği özellikleriyle oldukça dikkat çeken ve içeriğindeki yenilikler kullanıcılar tarafından merakla beklenen güncellemesini kullanıma sundu.

Geçmişte en güçlü iletişim araçlarından biri olan SMS’i adeta tarihin derinliklerine gömen WhatsApp günümüzde en çok kullanılan uygulama olmasının yanısıra adeta hayatımızın bir parçası haline geldi. Tabi bununla birlikte bu uygulamanın içinde yer alan tüm özellikler kullanıcılar için büyük önem arz ediyor. Özellikle rakip uygulamalar tarafından kullanıcılarının deneyimlerine sunulan maksimum dosya boyutu özelliği, WhatsApp için yeni güncellemede var olma ihtimali merakla beklenen özellikler arasında karşımıza çıkıyor. Bu güncellemeyle birlikte rakipleri tarafından kullanılan tüm bu özelliklerin Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasında kullanılması kullanıcılar tarafından dört gözle bekleniyor.

Aslında bu güncellemenin duyurusu WhatsApp’ın resmi internet sitesinde Temmuz ayında yayınlanan bir blog yazısı ile yapılmıştı. Ancak kademeli şekilde yayılmasından dolayı tüm kullanıcıların bu yeni güncellemeye ulaşması biraz zaman alıyor.

Arama çubuğunun yan tarafında yer alan simgeye tıklayarak, okunmamış mesajları sıralamak mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra yoğun bir şekilde kullanılan mesaj silme özelliğinde iyileştirmeler yapıldı.

WhatsApp dosya gönderme boyutu 2 GB’a çıktı

Mesajın hem gönderen kişiden hem de alıcıdan silinmesini sağlayan “Herkesten Sil” özelliğinin süresi artık 2 günün üzerine çıktı. Yani gönderdiğiniz bir mesajın 48 saat sonra bile her iki taraftan silinmesini sağlayabiliyorsunuz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra “Benden Sil” özelliğini kullanıp bir mesajı silmek istediğinizde, bu işlemi ilk birkaç saniye içerisinde geri almak artık mümkün hale geldi. Ayrıca, WhatsApp gruplarında maksimum katılımcı sayısı 512’ye yükselirken, maksimum dosya boyutu 100 MB’den 2 GB’a çıkarıldı.