TEKNOFEST 2022 Gönüllü Değerlendirici Üye Başvuruları başladı

TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir.

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen binlerce gencimizin hayallerini gerçekleştirmek için çeşitli disiplin ve kategorilerde Teknoloji Yarışmaları düzenlenmektedir. Düzenlenen yarışmalarda başvuru yapan takımların değerlendirilmesi raporlar üzerinden yapılmaktadır. Bu kapsamda yarışma raporlarının değerlendirilme aşamalarında Gönüllü Değerlendirici olmak isteyen adayların TEKNOFEST Yarışmalar Komitesi tarafından belirlenen başvuru süreçlerini başarıyla geçmesi beklenmektedir.
 

TEKNOFEST Gönüllü Değerlendirici Üye Şartnamesi

3 aşamada gerçekleştirilecek

 1. Başvuru Aşaması
 2. Ön Değerlendirme Aşaması
 3. Yüz Yüze Mülakat Aşaması

Değerlendirme Üyesi Olunacak Yarışmalar;

 1. Akıllı Ulaşım Yarışması 
 2. Eğitim Teknolojileri Yarışması 
 3. Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması 
 4. İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması 

Kimler başvuru yapabilir? 

Yükseköğretim Kurumlarında akademisyen veya akademisyenlik deneyimine sahip (Öğretim elemanı, Öğretim Görevlisi , Okutman, Uzman, Araştırma Görevlisi , Doçent, Profesör vb. ),  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda öğretmen veya eğitmenlik yapmış, DENEYAP, Bilim Merkezi veya BİLSEM gibi kurumlarda eğitmenlik yapmış en az lisans mezunu adayların başvuruları beklenmektedir.

Detaylı Bilgi ve Başvuru için : Gönüllü Değerlendirici Üye Başvurusu