iPhone artık ehliyet ve kimlik yerine kullanılabilecek!

Apple, ehliyet ve kimlikleri Cüzdan uygulamasına ekleyebileceğimiz yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Bir süre önce Apple, ehliyet ve kimlik gibi belgeleri Apple Cüzdan uygulamasına ekleyebileceğimiz yeni bir özelliğin üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şirketin internet sitesi üzerinde paylaşılan bilgiye göre de bu güncelleme, 2022’nin ilk yarısında gelecek. Peki bu özellikten kimler yararlanabilecek?

Apple Cüzdan, kimlik ve ehliyetleri tanıyacak

Apple, Cüzdan uygulamasına eklenecek bu yeni özelliğin yaklaşmakta olan tanıtımına hazırlanıyor. Bugün paylaşılan iOS 15.4’ün ikinci beta sürümündeyse konuyla alakalı bir bilgi paylaşımı yapıldığı ortaya çıktı.

Bu özelliğin ilk etapta Amerika’da Arizona ve Georgia’nın özelliği destekleyen ilk eyaletler arasında olacağını açıklanmıştı. Bunları hemen ardından Connecticut, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma ve Utah’ın izleyeceğini söylemişti.

Colorado, Delaware, Florida ve Louisiana gibi diğer eyaletler zaten halihazırda kendi dijital kimlik uygulamalarını sunuyor. Bu yüzden Apple ile Cüzdan uygulaması entegrasyonu konusunda hızlı bir çalışma sürecinden sonra bu eyaletlerde bu uygulamanın başlayacağı tahmin ediliyor.

Apple, belirli TSA güvenlik kontrol noktalarının, Cüzdan uygulamasında kimlik kartlarının sunulabileceği ilk yerler olacağını söyledi. Bunları, gelecekte perakendecilerin ve çeşitli mekanların izleyebileceğini söylüyor.