APPLE PORSCHE İLE ARAÇ MI YAPACAK?

Dünya’nın teknoloji devi Apple, Porsche ile birlikte otomobil piyasasına yönelecek söylentileri araç sektörünün gözünü bu konu başlığına dikti. Yıllardır Apple’ın yeni bir araç üreteceği konusu konuşulurken bu gelişme konusunda Apple’dan şimdiye kadar önemli bir hamle atmadı. Ancak Porsche ve Apple bu durumu yakında değiştirecek gibi görünüyor.

Markaların yıllık sonuçları ve olası ortaklıkları görüşmek üzere toplandığı görüşmelerde bu iki markanın yöneticilerinin fikir alışverişlerinde bulundukları belirtildi. Uzun yıllardan beri beklenen gelişme Porsche ve Apple ortaklığı ile gerçeğe dönüşebilir.

Porsche ve Apple yeni bir araç için güç birliği mi yapacak?

Apple, herkesin bildiği üzere, uzun zamandır otonom bir otomobil üzerinde çalışmalar yürütüyor. Bu konuda birçok farklı firma ile görüşen ABD merkezli firma bu konuda bu zamana kadar henüz net bir adım atmadı. Ancak Porsche CEO‘sunun son dönemde yaptığı açıklama otomobilseverleri heyecanlandıracak gibi görünüyor.

“Porsche araçlarda Apple CarPlay kullanıyoruz bunu genişleteceğiz”

Markanın yıllık sonuç görüşmeleri sırasında konuşan Porsche CEO’su Oliver Blume şu ifadelere yer verdi:“Zaten araçlarımızda Apple CarPlay kullanıyoruz, bunu genişleteceğiz.”

Aynı zamanda şirketlerin bu konuda “aynı dalga boyunda” olduğunu söyleyen Oliver Blume, ancak gelecekteki projelerle ilgili bir kara vermek için çok erken olduğunu belirtti. Bu ortaklık gelecekteki Porsche modellerinde kullanılacak ileri düzey araç içi teknolojisi ile ilgili bir şey olabilir. Ancak yöneticinin açıklamaları, bu çalışmaların ardında daha büyük bir proje yattığına işaret ediyor. Hepimiz sabırsızla her iki şirketten yapılacak açıklamaları bekliyoruz.