Twitter ‘Mavi rozet’ özelliğini 2021 yılında değiştirebilir

Twitter, 2017 yılında onaylama sürecini durdurma kararı aldığı mavi rozet özelliğini 2021 yılında aktif hale getirmenin planlarını yapıyor.
Mavi rozet

Twitter, 2017 yılında onaylama sürecini durdurma kararı aldığı mavi rozet özelliğini 2021 yılında tekrar aktif hale getirmenin planlarını yapıyor.

Konuyla ilgili geribildirim alabilmek için yeni doğrulama paketinin taslağını paylaşan twitter, hangi hesapların mavi tik alabileceği konusunda detaylı bilgi verdi. Twitter hesabının dikkate değer ve aktif bir hesap olması gerektiği anlatılan taslakta, profil bilgileri eksik olan hiç kimseye bu özelliğin verilmeyeceği belirtildi. Ayrıca, şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada twitter kurallarını sürekli olarak ihlal eden kullanıcıların referans kullanıcı profillerini iptal edeceğini açıkladı.

Mavi rozetler 2021’de değişebilir

Twitter, yaptığı bu açıklamayla birlikte, uzun yıllardır doğrulama yapmaması gereken hesapları doğruladığını itiraf etmiş oldu. Bu eksikliğin düzeleceğini belirten şirket yetkilileri, yeni özellikle birlikte eksik bilgiye sahip tüm kullanıcıların mavi rozetinin 2021 yılında uygulamaya geçecek özellikle birlikte ellerinden alınacağını belirtti.