İHA ve SİHA’da sıra geldi %7’ye

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Twitter'da yaptığı açıklamada İHA VE SİHA teknolojisinde ülkemizin son 10 yılda kat ettiği mesafeye değindi.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Twitter’da yaptığı açıklamada İHA VE SİHA teknolojisinde ülkemizin son 10 yılda kat ettiği mesafeye değindi.

Bayraktar, attığı twitte ‘Sadece 10 yıl önce ABD Senatosu Predator SİHA’yı parasıyla bile vermedi.’ diyerek bu alanda ülkemizin geldiği noktanın önemine vurgu yaptı.

Hedef: kalan %7

İHA ve SİHA teknolojisinde çığır açarak gelecek nesillere, teknolojik gelişim anlamında rol model olan Baykar Makina, geliştirdiği yerli ve milli teknolojiye yenilik getirmeye devam ediyor. Bu konuda Twitter’da açıklamalarda bulunan Şirket Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Dünyada üretilen en ileri teknolojiye sahip İHA ve SİHA’ların kendi şirket bünyesinde dünyanın birçok ülkesine ihraç edildiğini ifade etti. Ayrıca üretilen bu İHA ve SİHA’ların %93’ünün yerli olduğunu ve kalan %7lik kısmın ise kritik parçada bağımlı olmaksızın üretildiğini ve hedeflerinin kalan bu kısmında yerli olabilmesi için çalıştıklarını belirtti.