Salesforce, Slack uygulamasını büyük bir anlaşmayla 27,7 milyar $’a satın aldı.

Saleforce, şirket içi iletişim uygulaması olan Slack için 27,7 milyar $ ödeyerek büyük bir anlaşmaya imza attı.

Kısa bir süre önce yıllık gelirini 20 milyar $ üzeri açıklayan CRM devi Saleforce, şirket içi iletişim uygulaması olan Slack için 27,7 milyar $ ödeyerek büyük bir anlaşmaya imza attı. Bu anlaşmayla birlikte personel iletişiminin şirketler için ne kadar önem arz ettiği belirtilerek, bu büyük satışın iletişim sağlayan diğer uygulamalara yarayacak gibi görünüyor.

Kurumsal yazılımın geleceği şekillenecek

Salesforce kurucu ortağı ve CEO’su Marc Benioff bu satın alma süreciyle ilgili olarak ‘cennette yapılmış bir eşleşme’ ifadelerini kullanarak ‘Slack ile birlikte kurumsal yazılımın geleceğini şekillendirecek ve tamamen dijital ortamı kullanarak, herkesin heryerde çalışma düzenini değiştirecek ve bambaşka bir boyut kazandıracağız.’ dedi.

Yazılım tarihindeki en stratejik kombinasyon slack ve saleforce

Slack CEO’su Stewart Butterfield şirketler için yazılımın önemine vurgu yaparak, ‘Yazılım her şirketin performansında artık daha kritik bir rol oynamaya başladı. Daha sade, güçlü, esnek ve uyumlu bir yapıyı paylaşıyoruz. Bu sürecin yazılım tarihindeki en stratejik kombinasyon olduğuna inanıyorum ve başlamak için sabırsızlanıyorum’ ifadelerini kullandı.

Bu satışın duyurulmasının ardından Slack hisselerinde %48 lik bir artış gözlemlenirken, Google ve Yahoo şirket değerlemesinin bu satıştan önce yaklaşık 25 milyar $ seviyelerinde olduğunu bu satışla birlikte şirketin değerinin bir hayli arttığını gözler önüne serdi.