Maltepe Üniversitesi’nden gençlere girişimcilik kampı

Maltepe Üni. MayaTTO tarafından üniversitelerdeki öğrencilerin girişimcilik projelerini hayata geçirebilmek için girişimcilik kampı başlattı.

Maltepe Üniversitesi MayaTTO tarafından üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin girişimcilik projelerini hayata geçirebilmek için girişimcilik kampı başlattı.

Bu kapsamda, girişimcilik projesine başvuruda bulunarak ön elemeyi geçmeye hak kazanan projeler, Teknopark İstanbul’da MayaTTO Kuluçka Merkezine alınarak genç girişimcilerin fikirlerinin doğrudan hayata geçirilmesi sağlanacak. Ayrıca ön elemeyi geçen proje sahiplerine özel olarak proje yazma, mentörlük ve girişimcilik eğitimi de ücretsiz olarak verilecek.

ÖN ELEMEYİ GEÇENLERE FIRSATLAR


“Maltepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (MayaTTO) tarafından Üniversitemiz ve üniversite dışından başvuruların kabul edileceği ‘Girişimcilik Kampı’ 23 Kasımda başlıyor. Öğrencilerimiz iş fikri ve projeleriyle web adresine kayıtlarını yaptırabilecekler. Ön elemeyi geçmeyi başaran başvurular iki aşamalı bir eğitim almaya ve Teknopark İstanbul’da MayaTTO Kuluçka Merkezi’nin olanaklarından yararlanmaya hak kazanacaklar.

İki aşamalı eğitimde başarılı olan öğrencilerimiz proje yazma, mentörlük ve girişimcilik konularında hızlandırılmış bir eğitim alacaklar ve Kuluçka Merkezimizde de projelerini hayata geçirme imkânını yakalamış olacaklar”.