Kale grubunun geliştirdiği Milli Turbojet motoru Bakan Varank tarafından test edildi

Kale grubu tarafından geliştirilen yerli ve milli Turbojet füze motorunu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank test etti.

Kale grubu tarafından geliştirilen yerli ve milli Turbojet füze motoru testi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından test edildi.

Yerli havacılık ve savunma şirketi kale grubu tarafından geliştirilen yerli ve milli Turbojet füze motorunu test etmek için üretim tesislerinde incelemelerde bulunan Bakan Varank, artık kendi geliştirdiğimiz bu füze motoru sayesinde artık kendi füzelerimizi yapar teknolojiler üreteceğiz dedi.

Yerli ve Milli mühendislerimizle gurur duyuyoruz

Varank, ziyaret ederek bilgi aldığı genç mühendislere ve Kale Grubu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay’a, yıllar süren yoğun emekleri için teşekkür ederek, bu emekler sayesinde milli turbo jet motorun çok kısa süre içinde seri üretime hazır hale geleceğini söyledi.


“ İlk olarak SOM füzelerinde kullanılacak

Kale Grubu şirketlerinden Kale Ar-Ge, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı olan Stand-Off Mühimmatın (SOM) seri üretiminde kullanılacak olan Milli Turbojet Motor’un ve motora ait alt sistemlerinin tasarımı, üretimi, testlerinin yapılması, teknoloji gösteriminin gerçekleştirilmesi, eğitim ve bakımı ile Teknik Veri Paketi’nin (TVP) hazırlanmasını üstleniyor.