E-Ticaret’te ‘Efsane Günler’ 2020 hedefi 10 milyar $

Ülkemizde 'Efsane Günler' olarak adlandırılan, E-ticaret sitelerinin kampanyalarla önemli oranda satış yaptıkları günler başladı.

Ülkemizde ‘Efsane Günler’ olarak adlandırılan, özellikle E-ticaret sitelerinin düzenledikleri kampanyalarla önemli oranda ticari satış yaptıkları günler başladı. Geçtiğimiz yıl bu kampanya döneminde toplam 6 milyar $ seviyelerinde ürün satışı olurken, E-ticaret uzmanlarına göre bu yıl yeni bir rekor kırılarak bu rakamın 10 milyar $ seviyelerine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Dünyada her yıl kasım ayının son haftasında tüketim çılgınlığına varan boyutlarda ‘blackfriday’ olarak nitelendirilen ülkemizde ise ‘efsane günler’ olarak adlandırılan alışveriş günleri başladı. Turkiye’de birçok marka tarafından düzenlenen kampanyalarla müşterilerin dikkati çekilerek satış patlaması yaşatılıyor. Özellikle pandemi süreciyle, E-ticarete olan ilginin artmasıyla birlikte satışların büyük çoğunluğunun online ticaret sitelerinde gerçekleşeceği düşünülüyor. Ülkemizde kampanyanın sadece 1 günle sınırlı kalmayıp 1 haftaya yayılıyor olması satışların artmasına önemli katkı sağlıyor. Bu yıl düzenlenen ‘Efsane Günler’ kampanyasında uzmanlara göre yaklaşık 10 milyar $ seviyelerinde bir satış olabileceği iddia ediliyor.